ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

Blog

depilacja laserowa
Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia z nóg - wizualizacja
19
lut

Czy depilacja laserowa stale usuwa owłosienie?

W ostatnich latach depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii możemy pozbyć się trwale owłosienia, prawe w 95%. Regularne zabiegi trwale uszkadzają macierz włosa, dlatego możemy cieszyć się gładką skórą.   

Na czym polega depilacja laserowa?

Do depilacji laserowej wykorzystuje się różne urządzenia, które są mniej lub bardziej skuteczne.

Popularne urządzenia do depilacji laserowej:

  • laser aleksandrytowy,

Laser jest najczęściej wykorzystywany w naszym rejonie do fotodepilacji. Melanina znajdująca się we włosie wchłania wiązki światła pochodzące z lasera, w wyniku czego uszkodzone zostają mieszki oraz komórki, które są wykorzystywane w procesie odrastania włosów. Zabieg ten pozwala na usunięcie jedynie włosów, w których znajduje się odpowiednia ilość melaniny (te które są ciemne).  Laser wydziela wiązkę światła o długości fali 755nm.

  • laser diodowy,

Zasada działania lasera diodowego jest zbliżona do aleksandrytowego, jednak różni się znaczącą wiązką światła, która osiąga nawet 810 nm, dzięki czemu wnika w głębsze partie naskórka i pozwala na skuteczne usunięcie owłosienia.

  • urządzenie korzystające z technologii IPL

Zabieg wykorzystujący najnowszą technologię IPL polega na naświetlaniu za pomocą lampy ksenonowej, która wydziela wiązki światła o różnych długościach. Moc naświetlania jest zależna od filtra użytego podczas zabiegu. Zabieg jest o wiele mniej przyjemny niż z użyciem lasera, ponieważ lampa nagrzewa tkanki znajdujące się w okolicy głowicy urządzenia IPL.

IPL nie jest laserem!

Wiele osób błędnie myśli, że IPL jest laserem.  Lasery posiadają pojedynczą wiązkę światła, która punktowo trafia w mieszek włoska, efektywnie uszkadzając go. Urządzenie IPL wydziela wiązkę światła o różnych długościach, dlatego skuteczność depilacji IPL jest zdecydowanie mniejsza.

Skuteczność depilacji

Zasada działania wszystkich urządzeń jest taka sama, jednak ze względu na różną długość fali otrzymamy różne efekty.

Laser jest najczęściej wykorzystywany w naszym rejonie do fotodepilacji, ponieważ posiada dłuższą wiązkę światła niż urządzenie IPL. Melanina znajdująca się we włosie wchłania wiązki światła pochodzące z lasera, w wyniku czego uszkodzone zostają mieszki oraz komórki, które są wykorzystywane w procesie odrastania włosów. Zabieg ten pozwala na trwałe usunięcie włosów, w których znajduje się odpowiednia ilość melaniny (te które są ciemne).

Aby przystąpić do zabiegu należy:

  • Unikać słońca
  • Unikać kremów do opalania (do 2-3 dni przed zabiegiem)
  • Unikać kremów nawilżających (w dzień zbiegu)
  • Nie depilować ciała (2-3 dni przed zabiegiem)

Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na zabieg depilacji laserowej. Szacuje się, że depilacja z użyciem lasera, jest skuteczna w około 95%, jest to jednak uzależnione od pacjenta. Podobnie jest z ilością zabiegów, które trzeba wykonać. Zarówno kolor jak i grubość włosa wpływają na ich liczbę, zazwyczaj jest to od 4 do 6-ciu zabiegów.  Warto zwrócić uwagę na rodzaje urządzeń, które są używane do depilacji. Lasery skutecznie usuwają włoski, jednak często są mylone z urządzeniem IPL, po którym efekty nie są zadowalające.