ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

LINERASE

KOLAGEN NOWEJ GENERACJI

Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku. Teraz możemy to osiągnąć dzięki zabiegowi z wykorzystaniem ateloKOLAGENU typu I  LINERASE.

LINERASE Kolagen

Co to jest Kolagen?

To nowej generacji biomateriał stworzony do:

 • rekonwalescencji i odbudowy skóry, zwłaszcza najdelikatniejszych oczu, ust, szyi, powierzchni rąk, ale i całego ciała,
 • przywrócenia jej sprężystości i gęstości,
 • wygładzenia zmarszczek,
 • redukcji rozstępów i blizn zanikowych.

 

Dzięki swojej strukturze zwiększa liczbę fibroblastów, które odpowiadają za produkcję własnego KOLAGENU  typu III.

Spadek kolagenu w skórze a wiek człowiekaAteloKOLAGEN to środek nowej generacji, oczyszczony kolagen typu I do podawania śródskórnego, zarejestrowany jako wyrób medyczny. W 100% bezpieczny, nie wywołujący skutków ubocznych ani reakcji alergicznych.

 

Efekty:

 • całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjenta,
 • pierwsze efekty są widoczne już po 7 do 14 dniach,
 • widać znaczącą różnicę w elastyczności, gęstości i blasku skóry,
 • efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy.

Działanie kolagenu Linerase - infografika

Efekt przed i po zabiegu kolagenem LINERASE

LINERASE – nowej generacji ateloKOLAGEN typu I do rekonstrukcji i odbudowy skóry.

Nowej generacji atelokolagen LINERASE to przełomowy zabieg w gabinetach dermatologii estetycznej. Jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem, zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Co istotne, terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny). Procedura zabiegu  jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. LINERASE to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I, najnowsze narzędzie w rękach lekarzy zajmujących się estetyką lekarską. Przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Terapia ta jest przełomowa w walce z oznakami starzenia.

Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek.

“Dla kogo przeznaczony jest zabieg?”

Zabieg przeznaczony jest dla każdego kto ukończył 25 r.ż. w celach profilaktycznych. Wówczas zabieg wykonuje się raz na 3-6 miesięcy. Terapia lecznicza obejmująca 3 do 4 zabiegów i przeznaczona jest dla osób bez względu na wiek, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry widoczne jako: wiotkość skóry, drobne zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, ust, szyi, dekolcie, rąk. Wyjątkowo dobre rezultaty osiąga się w leczeniu uszkodzeń skóry typu: rozstępy, blizny potrądzikowe i zanikowe, regeneracja i odbudowa podrażnionej i uszkodzonej skóry.

Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu LINERASE pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, powierzchni rąk itd.

 

LINERASE_opakowanieLINERASE posiada formę płynu i jest aplikowany za pomocą cienkiej i bardzo krótkiej (4 mm) igły do mezoterapii. Lekarz podaje niewielkie depozyty produktu w odstępach 1-3 cm na całym leczonym obszarze skóry. Po zabiegu skóra pacjenta poddana jest delikatnemu masażowi.

“Przebieg zabiegu”

Zabieg LINERASE jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Przed zabiegiem można zastosować u bardzo wrażliwych Pacjentów miejscowe znieczulenie odpowiednim kremem. Nie jest to jednak standardowe postępowanie, gdyż w podawanym preparacie jest zawarta substancja znieczulająca. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Wszystkie powyższe objawy nie wymagają żadnej interwencji lekarza, gdyż ustępują samoistnie w ciągu kilka minut po zabiegu lub maksymalnie w ciągu 3-7 dni.

30-45 minut

Ilość i częstotliwość zabiegów jest indywidualnie określana przez lekarza. Orientacyjna ilość i częstotliwość zabiegów to: Profilaktycznie 1 zabieg co 3 do 6 miesięcy. U Pacjentów do 40 r.ż. zaleca się wykonanie 3 zabiegów co 14 dni. Po 40 r.ż. terapia obejmuje 4 zabiegi co 14 dni.

Pierwsze efekty widoczne jako: napięcie skóry, rozświetlenie i złagodzenie podrażnień mogą pojawić się już po 7 dniach i narastają przez cały czas trwania terapii. Pełny efekt leczenia (napięcie, zagęszczenie, pogrubienie wiotkiej skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek i ubytków skóry) uzyskujemy w czasie 4 tygodni od zakończenia terapii. Utrzymuje się on przez ok. 12 miesięcy. Wówczas zalecana terapia podtrzymująca obejmująca 1 zabieg na kwartał

Przeciwwskazaniami do zabiegu:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • nowotworowe,
 • ciąża,
 • laktacja,
 • infekcje lub stany zapalne w miejscu podania preparatu,
 • opryszczka.

Cena zabiegu 1200 zł