ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

KRIOLIPOLIZA

Skuteczność tej metody 98 %

Wyniki potwierdzone badaniami klinicznymi

Brak efektu jo-jo

 

Kriolipoliza jest nową techniką, która pozwala na miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej w ramach nieinwazyjnego, nie wymagającego znieczulenia i rekonwalescencji,  zabiegu. Na wybrany obszar ciała zostaje przyłożona głowica mająca za zadanie przechwytywać komórki tkanki podskórnej na zasadzie działania próżni, a jednocześnie oziębiać dzięki selektywnie zastosowanej technice krio (wykorzystano ujemną temperaturę – 8 stopni C). Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe, szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek.

Aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej sześć tygodni. Dopiero po tym czasie możemy zdecydować o kolejnej sesji. Zabieg nie jest bolesny, a pacjenci mogą odczuwać lekkie napięcie w okolicy miejsca, które jest poddawane działaniu próżni. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie krwiaki, które w ciągu kilku dni ulegają wchłonięciu. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

 

Opis zabiegu:

* zabieg rozpoczyna się od omówienia z pacjentem wszystkich niezbędnych czynności oraz przeprowadzeniem wywiadu.

* na wybraną partię ciała nakładana jest chusteczka nasączona specjalnym preparatem tzw. membrana.

* następnie miejscowo do ciała przykładana jest głowica, która utrzymuje się dzięki działaniu ciśnienia.

* jedno przyłożenie trwa 70 minut, co daje gwarancję skuteczności tej metodzie.

Całkowity czas trwania zabiegu Kriolipolizy zależy od ilości zamrażanych miejsc.

Opis zabiegu:

* zabieg rozpoczyna się od omówienia z pacjentem wszystkich niezbędnych czynności oraz przeprowadzeniem wywiadu.

* na wybraną partię ciała nakładana jest chusteczka nasączona specjalnym preparatem tzw. membrana.

* następnie miejscowo do ciała przykładana jest głowica, która utrzymuje się dzięki działaniu ciśnienia.

* jedno przyłożenie trwa 70 minut, co daje gwarancję skuteczności tej metodzie.

Całkowity czas trwania zabiegu Kriolipolizy zależy od ilości zamrażanych miejsc.

Kriolipoliza

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco:

Bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów. Lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane (na skutek mrożenia) i krystalizują się w komórkach tłuszczowych, powodując ich przedwczesne obumieranie. Pod wpływem zimna następuje naturalny rozpad komórek tłuszczowych, co powoduje stopniowe zmniejszanie się warstwy tłuszczowej. Wskutek normalnych procesów metabolicznych następuje częściowe rozpuszczenie warstwy tłuszczowej – pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Efekty zabiegu:

  • zmniejszenie zatrzymywania się wody
  • mechaniczne rozbicie tkanki tłuszczowej
  • modelowanie sylwetki
  • pomniejszenie objętości zamrażanych partii ciała (np. brzucha, zew/wew stronie ud, dolnej części pleców, ramion)
  • redukcja zaawansowanego cellulitu
  • ujędrnienie, regeneracja i poprawia napięcia skóry
  • wspomożenie procesu odchudzania
  • detoksykacja organizmu(pozbycie się toksyn)

 

Przygotowanie do zabiegu:

* zabieg trwa 70 min. dlatego aby czas minął Państwu szybko i bezstresowo, aby nie dłużył się, zalecamy zabranie ze sobą ciekawej, ulubionej książki, bądz czasopisma, na które w ferworze zajęć nie było czasu albo do posłuchania muzyki.

Czas poświęcony na polepszenie swego wyglądu minie szybko, przyjemnie a efekty będą zauważalne już po ok. 2 tygodniach

* ponieważ membrana jest pokrywana dodatkowo żelem, w celu lepszego zasysania, istnieje możliwość pobrudzenia ubrania. Dlatego aby mieli Państwo komfort powrotu do domu w czystym ubraniu, zalecamy przyniesienie zastępczego, na czas zabiegu.

Koszty związane z zabiegiem

Jeśli chcesz poddać się nieinwazyjnemu zabiegowi usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha, umów się na zabieg w naszej klinice. Kiedy marzysz o smuklejszej sylwetce i boisz się operacji plastycznej, polegającej na odsysaniu tłuszczu, tzw. liposukcji, nasza propozycja jest dla ciebie idealna. Bez znieczulenia i rekonwalescencji – prosto, szybko, innowacyjnie.

Nie zawsze wystarczy dobra dieta i codzienna dawka gimnastyki, co oczywiście także bardzo dobrze wpływa na smukłość sylwetki. Czasami jednak różne czynniki powodują, że konieczny staje się zabieg usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha. Jego cena w naszej klinice jest konkurencyjna, bo zaczyna się już od 400 zł. Dwa przyłożenia to koszt rzędu od 700 zł , dlatego drugi wariant jest jeszcze mocniej ekonomiczny.