ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

Usuwanie kurzajek i brodawek

DERMATOCHIRURGIA – LASER CO2

USUWANIE BRODAWEK pospolitych (kurzajek), usuwanie-zmian-skórnych

WŁÓKNIAKÓW,

INNYCH ZMIAN SKÓRNYCH:

 

Wśród wirusowych chorób skóry najczęściej, (bo u prawie 75% populacji) spotykane są brodawki. Są one łagodnym rozrostem skóry i śluzówki wywołane ludzkim wirusem brodawczakowatym HPV (human papiloma virus).

Leczenie brodawek pospolitych („kurzajek”) laserem jest szybkie, skuteczne i zupełnie bezpieczne.

Brodawki wirusowe należy usuwać. Trzeba to robić jak najwcześniej, skutecznie i z jak najmniejszymi skutkami ubocznymi. Dzięki temu zwiększamy szanse na miejscowe wyleczenie, ograniczamy możliwość samozakażenia.

Odparowanie laserem chirurgicznym – jest najskuteczniejszą radykalną metodą pozbycia się brodawek wirusowych i innych zmian skórnych. Zabiegi te stosowane są od kilkunastu lat w naszej klinice.

Technika zabiegu:

Znieczulenie. Większość brodawek wirusowych musi być usuwana w znieczuleniu miejscowym. Występują one w miejscach wyjątkowo dobrze unerwionych (dłonie, okolice narządów płciowych), a przy stosowaniu lasera konieczna jest duża precyzja i dokładność.

Odparowanie. Usuwanie laserowe brodawek polega na ich odparowaniu. Energia światła lasera zamienia się w ciepło, zakażona tkanka wyparowuje, a powierzchnia odparowywana jest cały czas jałowa.

 

Gojenie i pielęgnacja po zabiegu.

Miejsca po usuniętych brodawkach płaskich samoistnie pokrywają się płaskimi brązowymi strupkami już następnego dnia. Skórę można normalnie myć, a dodatkowo zalecamy przemywać środkiem dezynfekcyjnym na bazie spirytusu, najlepiej z dodatkiem składników natłuszczających.

 

Zalety laseroterapii CO2:

  1. Zabieg prosty, krótki, bezbolesny, z reguły jednorazowy.
  2. Brak uszkodzenia otaczających tkanek.
  3. Niekłopotliwy proces gojenia – zabieg nie wyłącza z życia towarzyskiego i zawodowego, nie trzeba nosić opatrunku, można się myć i używać kosmetyków.
  4. Dobry efekt kosmetyczny.
  5. Brak możliwości zakażenia żółtaczką i wirusem HIV – zabieg wykonywany metodą bezkontaktową.
  6. Wysoka skuteczność terapeutyczna.
  7. Relatywnie niski koszt zabiegu.