ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

KWAS HIALURONOWY

URODOWE PANACEUM

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i pięknyUsuwanie-zmarszczek-451x405 wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek.

Zastosowanie w medycynie estetycznej:

Cząsteczki żelu są dopasowane do struktury tkanki danej warstwy skóry. Wielkości cząsteczek żelu są dopasowane do struktury tkanki danej warstwy skóry. Dzięki temu zapewniają jej wyjątkowe ujędrnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do rodzaju i głębokości zmarszczek, co umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego efektu estetycznego.

Rodzaje zabiegów:

  • niwelowanie zmarszczek na czole, okolicy oczu, ust, fałdów nosowo wargowych,
  • powiększenia ust i podkreślenia ich konturów,
  • wolumetria, czyli modelowanie owalu twarzy (okolicy policzków, brody)

 

Przebieg zabiegu

usuwanie zmarszczek kwasemKażdy zabieg podania kwasu hialuronowego poprzedzony jest konsultacja lekarską. Zabieg nie zajmuje dużo czasu, przykładowo – likwidacja zmarszczek wokół ust trwa około kwadransa. Zabieg jest z reguły bezbolesny, ponieważ lekarz stosuje miejscowe znieczulenie lub stosuje preparaty kwasu hialuronowego z dodatkiem lidokainy, środka znieczulającego zabieg.

Preparat podawany jest cienkimi igłami, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i redukują do minimum bolesność. Elastyczność i zdolność wiązania wody sprawia, że po wstrzyknięciu preparatu pod skórę, wypełnia on i wygładza naturalnie zmarszczki. Tuż po zabiegu pacjent zauważa efekt i może wrócić do codziennych obowiązków.

 

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu jest natychmiastowy ale nie permanentny. Trwałość efektu to sprawa indywidualna i zależy między innymi od wieku osoby, która poddała się zabiegowi, od jej typu skóry, czy stylu życia. Zabieg często jest powtarzany po upływie sześciu do dwunastu miesięcy od zabiegu wygładzania zmarszczek.

 

Przeciwskazania do zabiegu

Zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie należy wykonywać w przypadku:

  • ciąży
  • karmienia piersią
  • choroby nowotworowej
  • chorób autoimmunologicznych
  • stanów zapalnych skóry
  • uczulenia na kwas hialuronowy
  • skłonności do występowania blizn