ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

Laserowe zamykanie naczynek

Problem z rozszerzonymi naczynkami na twarzy czy nogach jest dla wielu osób bardzo dużym wyzwaniem. Są to nieestetyczne przebarwienia skórne występujące często od urodzenia lub stopniowo nabywane – w dzieciństwie czy wieku późniejszym. Skąd się biorą? W wielu przypadkach to kwestia genetyczna, ale też wywołać je mogą promienie UV, nagła zmiana temperatur, sauna, czy przewlekły stres i używki.

Laserowe zamykanie naczynek jest wybawieniem szczególnie dla pań, które marzą o estetycznym wyglądzie i dobrym samopoczuciu na co dzień. W naszej klinice zabieg ten wykonywany jest wysokiej klasy laserem Photoferm Vasculighgt, który generuje intensywne światło pulsacyjne oraz laser o długości fali 10-64 nm. Dzięki zaawansowanej technologii zamykanie naczynek na twarzy, dekolcie, czy nogach przebiega szybko i bezboleśnie.

Spis treści

Masz pytania?

Zadzwoń, zapytaj i umów się na wizytę!

Gdańsk: tel : (58) 341 17 55

Pruszcz Gdański kom. 792 207 822

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Zabieg usuwania naczynek poprzedzony jest szczegółowym wywiadem z pacjentem, w celu ustalenia rodzaju i wielkości zmian skórnych oraz dobrania optymalnych parametrów lasera. Następnie skóra zostaje dobrze oczyszczona (peeling plus demakijaż), aby lekarz mógł przyłożyć głowicę urządzenia na zmienione miejsce. Kolejny krok polega na pulsacyjnym uwalnianiu wiązki światła w głąb skóry.

Zamykanie naczynek laserem polega na intensywnym działaniu wiązki świetlnej, która zostaje przechwycona przez barwnik krwi, czyli hemoglobinę. Po wpływem ciepła woda z tkanki odparowuje, uszkodzone ścianki naczynia obkurczają się, wchłaniają i z czasem zostają usunięte przez organizm. Efekty są zauważalne już kilka dni po zabiegu.

Zabiegi dermatologiczne

Na jakich częsciach ciała przeprowadzany jest zabieg?

Do kliniki Epi Centrum zgłaszają się najczęściej pacjenci ze zmianami naczyniowymi ulokowanymi na twarzy. Jak wiadomo, są to czerwone plamy, naczyniaki i inne defekty skóry, które mocno szpecą i dodają lat.

Przeprowadzamy także wiele zabiegów na dekolcie, szyi i nogach, usuwając ww. zmiany oraz świetlne uszkodzenia skóry. Generalnie do laserowego usuwania naczynek kwalifikują się zmiany umiejscowione na całym ciele.

Kiedy zdecydować się na wizytę w klinice?

Impulsem do odwiedzenia naszej kliniki i umówienia się na laserowe zamykanie naczynek są wszelkie nieestetyczne zmiany na skórze. Warto zdecydować się na wizytę w klinice wtedy, gdy defekty skórne są jeszcze mało widoczne. Szybka reakcja pozwoli skutecznie uporać się z nimi i zablokuje poszerzenie się zmian na większe obszary skóry.

Najwięcej osób przychodzi do Epi Centrum po pomoc z pękającymi naczynkami oraz rumieniem na twarzy. Zmiany skórne powodują u nich dyskomfort psychiczny i spadek poczucia pewności siebie. Kiedy w porę nie zareagujesz, zmiany powiększą się i często zabieg trzeba powtarzać, aby osiągnąć pełną satysfakcję.

Przeciwskazania do laserwowego zamykania naczynek

Czy każdy może skorzysta z laserowego usuwania naczynek? W większości przypadków tak, ale są też przeciwwskazania eliminujące pacjenta z zabiegu. To m.in. choroby skóry (np. łuszczyca, bielactwo), problemy z krzepliwością krwi, epilepsja, ciąża, karmienie piersią oraz cukrzyca. Do zabiegu nie będą też dopuszczone osoby, które są świeżo po opalaniu i wizycie w solarium.

Trzeba również pamiętać o tym, że na ok. dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem usuwania naczynek należy odstawić wszelkie środki farmakologiczne i zioła, mające właściwości fotouczulające oraz leki hormonalne. Nie planuj też wcześniej innych zabiegów, nawet najdrobniejszych, na obszarze skóry, na którym ma być przeprowadzane laserowe usuwanie naczynek.

Koszty związane z zabiegiem

Koszty usuwania naczynek w Epi Centrum nie są duże, bo zaczynają się już od 1000 zł. Wszystko zależy od obszaru zmian skórnych i ich rodzaju. Dlatego też ta kwestia powinna cię zmotywować do szybszej wizyty – nie tylko estetyka, dobre samopoczucie, ale i cena, która przy stosunkowo małych zmianach jest naprawdę atrakcyjna.