ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

Rumień naczyniowy i naczynioruchowy

URZĄDZENIE PHOTODERM

Rumień naczynioruchowy

Spis treści

Rumień naczynioruchowy to bardziej defekt kosmetyczny niż choroba. Charakterystyczne dla niego są czerwone plamy, które mogą pojawiać się na twarzy (broda, nos, policzki), szyi oraz dekolcie. Zaczerwienienie daje o sobie znać w wyniku nadmiernego poszerzania się naczynek krwionośnych. Zazwyczaj występuje u osób ze skórą naczynkową, wrażliwą lub bardzo jasną.

U niektórych osób rumień naczynioruchowy może pojawić się pod wpływem czynników genetycznych. Bardzo często główną przyczyną nieestetycznego zaczerwienienia skóry są silne emocje i stres. Wśród czynników wyzwalających rumień wymienia się także wysiłek fizyczny, spożywanie pikantnych potraw, spożywanie alkoholu i kawy, a także mróz, ciepło, skoki ciśnienia.

Informacje

W leczeniu tego typu defektu kosmetycznego bardzo ważną rolę odgrywa unikanie czynników wywołujących i zaostrzających zmiany na skórze. Konieczne jest unikanie drażniących kosmetyków i stosowanie wyłącznie tych dla cery naczyniowej. Zaleca się rezygnację z kawy, alkoholu, pikantnych przypraw i gorących potraw. W miarę możliwości należy również ograniczyć nadmierną ekspozycję na słońce i opalanie w solarium. Skutecznym rozwiązaniem problemu jest zabieg polegający na zamknięciu rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Masz pytania?

Zadzwoń, zapytaj i umów się na wizytę!

Gdańsk: tel : (58) 341 17 55

Pruszcz Gdański kom. 792 207 822

Zabiegi lecznicze

Nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem na rumień naczynioruchowy jest urządzenie Photoderm służące do usuwania wrodzonych i nabytych zmian naczyniowych. Leczenie w ten sposób rekomendują najlepsze kliniki na świecie. Nasza klinika Epi Centrum w Gdańsku również taki zabieg wykonuje. Usuwanie z twarzy lub innych partii ciała rumienia nie jest skomplikowane, dzięki czemu pacjent bezpośrednio po zabiegu może udać się do domu. Cena zabiegu = od 100zł.

Twarz kobiety