ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk Tel : (58) 341 17 55 klinika@epi-gdansk.pl || ul. Raciborskiego 1a/4, 83-000 Pruszcz Gdański kom. 792 207 822 epicentrum.pruszcz@wp.pl

PEELING WĘGLOWY

PIĘKNA SKÓRA NA DŁUŻEJ Klinika Epi Centrum » PEELING WĘGLOWY

Peeling węglowy - nakładaniePolega na usuwaniu drobinek węglowych ze skóry twarzy i dekoltu, które nałożono chwilę przed zabiegiem i które wnikają do wszystkich zakamarków powierzchni skóry. W czasie zabiegu absorbują energię światła laserowego i powstające „mikroeksplozje” powodują oczyszczenie i zmniejszenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu skóry, stymulację kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych.

Laserowy peeling węglowy stosuje się w celu:

– stymulacji i regeneracji skóry,
– usunięcia zaskórników i zwężenia porów skóry,
– zmniejszenia łojotoku i wspomagająco przy leczeniu trądziku,
– usuwania przebarwień

Zabieg polega na oczyszczeniu światłem lasera skóry posmarowanej zawiesiną węgla. Peeling jest niebolesny lub nieznacznie bolesny. Natomiast po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona i lekko napięta.

Kolejne zabiegi powinno wykonać się w serii kilku w zależności od wskazań i osiąganych efektów, odstępy między zabiegami 1-2 tygodniowe. Przeciwwskazaniem do zabiegu są zmiany chorobowe na naświetlanym obszarze, nadwrażliwość na światło i stosowanie leków światło uwrażliwiających.

Peeling węglowy - przed zabiegiem i po zabiegu