ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

RF INFINI

RF INFINI

Cofnij skórze czas z technologią ujędrniania 3D 

  • pewne, przewidywalne i oczekiwane efekty dzięki nowoczesnej technologii, potwierdzonej certyfikatem FDA
  • pełne bezpieczeństwo dla naskórka dzięki izolacji igieł
  • możliwość przeprowadzenia zabiegu przez cały rok bez powikłań po słonecznych

 

 

Producent:

Szczegółowy opis

Igłowe odmłodzenie skóry

Aparat LUTRONIC INFINI jest urządzeniem medycznym (CE) wykorzystującym pole radiowe (RF) do powierzchniowego lub objętościowego nagrzewania skóry. Aparat wyposażony  jest w dwie głowice zabiegowe. Jest to pierwsza na świecie platforma medyczna RF łącząca dwie różne techniki działania polem radiowym na tkanki – delikatna powierzchniową i agresywną podskórną  o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia.  Aparat ma dwie, niezależne głowice zabiegowe

– Microneedle Fractional RF (MFR) – z matrycą 49 mikroigieł sięgających 3,5 mm w głąb skóry

– Superficial Fractional RF (SFR) –  nieinwazyjna do działania powierzchniowego.

 

 

Schemat działania głowicy MFR z matrycą igieł wstrzeliwaną na zadaną głębokość w skórę. Kiedy igły osiągają max głębokość emitowany jest impuls pola radiowego, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji pola igły natychmiast się wycofują.

INFINI jest obecnie jedynym aparatem dającym przestrzenny efekt  ujędrnianie skóry dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejnych  warstwy skóry. Mimo dużej mocy – 50W w zabiegach nie występuje oparzenia naskórka. Bardzo cienkie 200 mikronowe igły pokryte są warstwą złota i warstwą silikonu. Ułatwia to gładkie wprowadzanie igieł pod skórę a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości,  poza 300 mikronami przy ostrzu. Tam wydziela się cała energia impulsu grzejąc silnie małe sfery tkanki wokół ostrzy igieł. Taka technologia wykonania igieł całkowicie zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza ból.

W jednym zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm. Zabieg na twarzy z 3 przejściami trwa ok. 25min. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem EMLA. Po zabiegu występuje krótkotrwałe, punktowe krwawienie. Bezpośrednim efektem działania aparatu są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu kilkunastu minut. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności.

Końcówki z mikroigłami są jednorazowe i po zabiegu muszą być niszczone. Jedna końcówka kosztuje 50 USD + 8% VAT. Nie ma żadnych innych części zużywalny w aparacie. Końcówki głowicy SFR do nieinwazyjnego działania powierzchownego mogą być stosowane wielokrotne po dezynfekcji ich powierzchni czynnej.

RF INFINI – Zabieg

Film przedstawia zabieg urządzeniem INFINI RF z głowicą igłową MFR. Widoczna metoda pracy „stemplowa” daje duży komfort dla pacjenta jak również nie nadszarpuje skóry i jej nie kaleczy. Film ilustruje również proces wkłuwania igieł w skórę. Igły wchodzą w skórę falowo co powoduje łatwiejsze przebicie skóry (nie ma efektu odbicia). Lekarz przykłada głowicę miejsce przy miejscu tak aby dochodziło do stycznych, tym sposobem nie omijamy żadnej części zabiegowej.