ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

PEELING RETINO BOOSTER

PIĘKNA SKÓRA NA DŁUŻEJ

Peeling przywracający zmieniony stan skóry. Skóra odzyska młodość,peeling2-475x405 rozświetlenie, sprężystość. Retino booster to zabieg dwufazowy, łączący peeling chemiczny z aktywną maską zawierającą kompleks retinol + retinyl retinoate.

W pierwszej fazie zabiegu na skórę twarzy, szyi i dekoltu aplikowany jest antyoksydacyjny peeling żelowy (15% witaminy C + 15% kwasu cytrynowego). Peeling delikatnie oczyszcza i rozjaśnia powierzchnię skóry i przygotowuje ją do aplikacji składników aktywnych drugiego etapu zabiegu.
W drugiej fazie zabiegu nakładana jest maska zawierająca: 4% kompleks retinol + retinyl retinoate, system rozjaśniający skórę i przeciwdziałający powstawaniu przebarwień, odżywczy olej z awokado oraz lipoproteiny i lipoaminokwasy z oleju kokosowego.

Po aplikacji i wmasowaniu maski w powierzchnię skóry należy pozostawić ją na 6–8 h. Następnie zmyć wodą. Po zabiegu rekomendowane jest stosowanie intensywnie odbudowującego kremu retino PA, kremów z filtrem słonecznym SPF 50 oraz unikanie ekspozycji na słońce. W trzeciej lub czwartej dobie po zabiegu może nastąpić delikatne złuszczanie skóry połączone z jej tkliwością.
Najlepsze rezultaty i najwyższą skuteczność daje wykonanie serii 4—5 zabiegów w odstępach 2—3 tygodni.

W trakcie zabiegu usunięty zostaje martwy naskórek, intensywnie pobudzana jest odnowa komórkowa. Skóra twarzy staje się odświeżona, wygładzona i wypoczęta. Zmarszczki są zredukowane i mniej widoczne.

Retino booster to doskonała intensywna terapia anti–aging!

Celem zabiegu jest dostarczenie skórze jak największej ilości jedynej biologicznie aktywnej postaci retinoidów – kwasu retinowego, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry przy jednoczesnym minimalnym podrażnieniu skóry.