ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk 58 341 17 55 792 218 052 792 207 822 klinika@epi-gdansk.pl

LASER SPECTRA XT

Laser Spectra XT

Światowy standard w usuwaniu przebarwień i tatuaży
czyli Nd:Yag z Q-Switch

  • bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzona FDA
  • usuwanie przebarwień (w tym melasmy), tatuaży (różnobarwnych)
  • szybkie i efektywne, bezbolesne fotoodmładzanie skóry dzieki peelingowi węglowemu Sprctra Peel

 

Producent:

Szczegółowy opis

Usuwanie tatuaży, leczenie melasm

Laser Spectra jest  laserem Nd:YAG (1064nm) z Q-switchem i przestrajaniem na drugą harmoniczną – 532nm, z opcją generacji długiego impulsu o energii do 2J. W listopadzie 2011 roku firma Lutronic Corp. uzyskała w USA Patent nr US 8,048,064 B2 na zabieg SPECTRAPeel z użyciem kremu węglowego.

Laserem SPECTRA można wykonywać następujące zabiegi:

• Laser Toning
Laser Toning to zabieg odmładzający skórę z wykorzystaniem długości fali 1064nm i trybu Q-Switch (5ns), bez zastosowania kremu Spectra Lotion.
Zabieg usuwa melasmę, przebarwienia oraz trudne blizny. Wykorzystuje niską gęstość energii i wielokrotne przejścia (multi-pass) Dzięki temu skutecznie usuwa pigment.

• SPECTRAPeel (PATENT USA!!!)
Spectra PeelTM  jest procedurą odmładzania skóry przy użyciu fali 1064 nm, w Trybie Spectra (300μs) i w Trybie Q-switched (5ns) z użyciem kremu Spectra Lotion™. Tryb Spectra zapewnia fotobiostymulacje naskórka  przez delikatne podgrzanie.

• Zmiany Barwnikowe i Tatuaże
Dwie długości fali 532 nm oraz 1064 nm oraz funkcja Q-Switch pozwalają usuwać wiele zmian barwnikowych skóry oraz prawie wszystkie kolory tatuaży (dostępne są opcjonalne końcówki do kolorów żółtego i zielonego). W oparciu o wyposażenie standardowe można usuwać piegi, zmiany Cafe-Au-Lait, Nevus Spilus, znamiona OTY i HORI oraz tatuaże w kolorach czerń, granat, czerwień i brąz.
Uwaga – laser dostarczany jest ze szczegółowym opisem prowadzenia zabiegów i stosowanych parametrów wiązki (bogato ilustrowana książka) co umożliwia natychmiastowe podjęcie pracy.