ul. Władysława Pniewskiego 3, 80-246 Gdańsk Tel : (58) 341 17 55 klinika@epi-gdansk.pl || ul. Raciborskiego 1a/4, 83-000 Pruszcz Gdański kom. 792 207 822 epicentrum.pruszcz@wp.pl

Botox – Toksyna botulinowa

TOKSYNA BOTULINOWA TYPU A Klinika Epi Centrum » Informacje na temat zabiegu z użyciem botoksu

Botoks

Mięśnie naszej twarzy kurczą się codziennie podczas gdy marszczymy brwi lub kiedy się uśmiechamy. Tworzące się wtedy fałdy skórne są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, które z czasem są coraz bardziej widoczne. Wykonany przez wysoko wykwalifikowanego specjalistę zabieg z użyciem botoksu może im bezpiecznie i skutecznie zapobiec.

W EPI CENTRUM Laser Clinic wykonujemy profesjonalne zabiegi wstrzykiwania botoksu klientom m.in. z Gdańska, Sopotu i Gdyni. By upewnić się, że będzie on dla Państwa odpowiedni, zachęcamy do zasięgnięcia porady u naszych lekarzy specjalistów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wyczerpująco odpowiedzą na nasuwające się pytania.

Toksyna botulinowa

By zlikwidować zmarszczki będące skutkiem kurczenia się mięśni można zastosować toksynę botulinową. To substancja pochodzenia naturalnego wytwarzana przez beztlenowe bakterie Clostridium botulinum. Dostarczona organizmowi w odpowiedniej dawce może mieć leczniczy wpływ wykorzystywany zwłaszcza w medycynie estetycznej.

W zabiegach kosmetycznych stosuje się toksynę botulinową (znaną też jako jad kiełbasiany) w oczyszczonej formie. Jest ona uzyskiwana w spełniających konieczne warunki laboratoriach. Mechanizm działania botoksu polega na zatrzymywaniu bodźców zachodzących między nerwami a mięśniami, blokując impulsy nerwowe wywołujące skurcze mięśni twarzy.

Masz pytania?

Zadzwoń, zapytaj i umów się na wizytę!

Gdańsk: tel : (58) 341 17 55

Pruszcz Gdański kom. 792 207 822

Zastosowanie botuliny w medycynę estetycznej

Botulina w niewielkich dawkach znajduje zastosowanie w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej. W naszych gabinetach wykorzystujemy botoks przede wszystkim w zabiegach przeciwzmarszczkowych oraz regulujących nadmierną potliwość. Dokładamy wszelkich starań, by efekty działań naszego zespołu były dla Państwa satysfakcjonujące.

Botoks działa wyłącznie w mięśniach, do których został zaaplikowany, wygładzając pomarszczoną skórę. Jeśli zabieg wykonuje profesjonalista, nie istnieje ryzyko utraty naturalnej mimiki twarzy. Rezultaty działania toksyny są zauważalne po kilku lub kilkunastu dniach, natomiast utrzymują się do ok. 4-6 miesięcy.

Botox zastosowanie
Przeciwwskazania toksyna botulinowa

Przeciwwskazania do zabiegu botoksem

Współpracujący z nami lekarze każdy zabieg poprzedzają dokładnym wywiadem, który daje pewność co do jego bezpieczeństwa. By nie ryzykować obniżenia efektywności terapii,warto poznać zalecenia związane z decyzją o aplikacji botuliny, związane np. z zaprzestaniem suplementacji witaminowej, odłożeniem niektórych ziół czy leków przeciwzapalnych.

Choć botoks wstrzykiwany przez doświadczonego lekarza jest bezpieczny, istnieją zdecydowane przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu z jego wykorzystaniem. Są nimi np. infekcje skóry w miejscu potencjalnych aplikacji problemy wynikające z nadmiernego napięcia mięśniowego, czas ciąży i karmienia piersią czy nadwrażliwość na składniki preparatu.

Polecane zabiegi

Botoks wstrzykiwany w optymalnych dawkach przynosi widoczne efekty i jest bezpieczny, ponieważ ma działanie miejscowe i nie wchłania się do organizmu. By zmniejszyć niepożądane skutki kurczenia się mięśni twarzy, proponujemy zabiegi redukcji zmarszczek górnej części twarzy („kurze łapki” i zmarszczki między brwiami) oraz okolic ust.

Ponadto w naszej ofercie znajdziecie Państwo również zabiegi z wykorzystaniem botoksu regulujące nadmierną potliwości. To działania nieinwazyjne, ale bardzo skuteczne, a ich efekt przy regularnym wstrzykiwaniu preparatu utrzymuje się nawet do roku. Dotyczy np. nadpotliwości pach i polega na zablokowaniu gruczołów potowych w tej partii ciała.

Cennik i opinie

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych na skórę, które można zaplanować pojedynczo oraz w seriach. Nasz atrakcyjny cennik jest wynikiem zrównoważenia jakości usług oraz konkurencyjności na obszarze Trójmiasta. Będziemy wdzięczni za wszelki opinie, które pozwalają udoskonalać naszą ofertę.