Co to jest mezoterapia i na czym polega?
Mezoterapia polega na bardzo precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji leczniczych lub mieszanek (tzw. koktajli składających się z 3-4 składników) bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo lub z defektem kosmetycznym. Pozwala na uzyskiwanie szybkich i doskonałych efektów poprzez zastosowanie bardzo niskich stężeń i dawek substancji, podawanych dokładnie w odpowiednie miejsca, gdzie mają oddziaływać (twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch).
Jak działa mezoterapia?
- Umożliwia wprowadzenie różnych substancji, które nie byłyby w stanie przeniknąć jako składnik kosmetyku przez skórę ze względu na istnienie tzw. bariery naskórkowej.
- Umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych do skóry w ilościach nieosiągalnych za pomocą kosmetyków czy zabiegów kosmetycznych.
- Pobudza procesy regeneracyjne w skórze poprzez powstanie mikroskopijnych ranek po nakłuciu igłą. Stymulują one fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu, co odmładza skórę i hamuje procesy starzenia się.
Dodatkowo, dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki temu, że witaminy są bezpośrednio podawane do skóry, nie utleniają się, a ich wystarczająca ilość stymuluje produkcję kolagenu oraz hamuje reakcje wolnorodnikowe.
Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia?
Zabieg mezoterapii jest przeznaczony zarówno dla osób, które zauważają pierwsze objawy starzenia się skóry, jak i dla osób u których procesy starzenia są już bardziej zaawansowane. Mezoterapia to zabieg dla tych, którzy chcą w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny poprawić nawilżenie skóry, jej jędrność oraz pozbyć się drobnych zmarszczek.
Wskazania do mezoterapii:
- Profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
- Regeneracja i rewitalizacja skóry,
- Zwiotczenie skóry,
- Cellulit (brzuch, pośladki, uda),
- Rozstępy,
- Zapobieganie wypadaniu włosów.
Jaka jest zalecana częstotliwość zabiegów?
Liczba zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. Pełne i długotrwałe efekty zapewnia wykonanie mezoterapii w serii kilku zabiegów. Na początku należy poddać się jednemu zabiegowi, co kilka dni przez krótki czas, później zaleca się jeden zabieg w miesiącu dla podtrzymania efektu.
Czy mezoterapia jest bezpieczna?
Mezoterapia to zabieg nieinwazyjny, sprawdzony i bezpieczny dla pacjenta. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może z niego skorzystać. Istnieją wyraźne przeciwwskazania do mezoterapii, których nie wolno zignorować.
Nie należy poddawać się zabiegowi mezoterapii w przypadku:
- ciąży,
- alergii,
- niewyrównanej cukrzycy,
- stanów zapalnych skóry,
- opryszczki,
- skóry źle tolerującej iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców),
- terapii lekami obniżającymi krzepliwość krwi,
- choroby nowotworowej.
Jakie są zalety mezoterapii:
- bezpieczna, naturalna, niechirurgiczna metoda,
- metoda znana i stosowana na świecie od wielu lat,
- roztwory leków, które są podawane powodują zablokowanie komórkowych sygnałów przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii,
- natychmiastowe rezultaty – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry,
- długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, poprawia kondycję włosów, przywraca gładkość i gęstość skóry.